Atrakcie

atrakcie-penzion-silvia

Penzión Silvia

Penzión Vám priamo ponúka cez leto jazdu na koni, vozenie v konskom záprahu, pešiu a cyklistickú turistiku, večerné posedenie pri ohni na terase s živou muzikou.

V zime zabezpečíme výuku v lyžiarskej škole, vozenie na saniach s konským záprahom, počas sviatkov príde Vaše deti navštíviť Mikuláš s anielmi a čertami. Skusený lyžiari ale aj začiatočníci si môžu zalyžovať na 6 lyžiarskych vlekov od chaty vzdialených asi 50m. Atrakciou je nočné lyžovanie na dvoch osvetlených vlekoch.

"Stara Lubovna Castle - medieval castle from the late thirteenth century, SlovakiaSee more RURAL SCENE images here:"

Ľubovniansky hrad

Gotické večere, Skanzen
Asi 7 km od penziónu sa nachádza Ľubovnianský hrad s bohatou historiou. Každý milovník historických pamiatok si tu príde na svoje. Za pomoci cestovnej kancelárii CK – ONE zabezpečíme gotickú večeru pre klientov na tomto historickom mieste, na nádvori hradu. Počas večere a prehliadky Vás bude sprevádzať skupina historického šermu “Páni Spiša”. Počas zimných a letných večerov organizujeme večerné prehliadky skanzenu s bohatým programom priamo podľa objednávky.

Szczawnica, Poland - August 17, 2011: The river tour across Dunajec gorge. Raftmens and turists sitting on special rafts and admiring beauty of Pieniński National Park in unusual and fascinating way. The river tour lasts from 2 to 3 hours.

PIENAP

Splav na drevených pltiach 30km od penziónu sa je Pieninsky národny park – PIENAP.
Krásna príroda láka na prechádzky buď pešo alebo na bicykloch. Po rieke Dunajec sa dá splavovať na drevených pltiach. Pri splave sa dá objednať goralská živá muzika a ochutnať praví ovčí syr s domacou klobásou. Vaše deti si môžu vyskúšať ťažšké pltnícke remeslo a v goralskom oblečení zastupiť pltníka. Po pristaní plte sa dať odviesť konským záprahom do blízkej reštaurácii a ochutnať pečeného barana.

Ostatné atrakcie

20km od penziónu sú Výšne Ružbachy – dedinka postavená na vapencových vyvrelovinách.
Na jeho uzemí vyviera niekoľko termalných prameňov, vapencové kráteri v ktorých je po celý rok teplá voda, pri dedinke je z travertínu vytesaných niekoľko desiatok súsoší. Poriadame aj zájazdy do Vysokých Tatier, Bardejovských Kúpeľov, do slovenského raja, sprostretkujeme pre odvážnejších aj možnosť naučiť sa liezť na skaly za pomoci horolezeckej školy ALEX, splav na raftingových člnoch po riekach Poprad a Dunajec. Pripravíme na objednávku komplet program na celé ubytovanie.